sobota 27 maj 2017

Jeśli otrzymałeś odnośnik do tej stony od jednego z administratorów/moderatorów serwera oznacza to, iż wprowadzone przez Ciebie dane (w ID klienta) nie są do końca prawidłowe i jesteś proszony o ich poprawienie. Przeczytaj poniższą instrukcję, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Jedna z podstawowych zasad. Prawidłowy identyfikator stacji, czyli jak zmienić dane w kliencie FRN.

Wielu z użytkowników rejestruje się w systemie, niestety, nieprawidłowo. Mam tu na myśli to, że błędnie wpisują niektóre, bądź wszystkie dane albo podne dane są nieprawidłowe. Chodzi o błędny wpis w polach:

  • Operator stacji - czyli imię
  • Znak wywoławczy - znak wywoławczy może być dosłownie każdy. Nawet ten z CBAPRS. Zamiast znaku może być ksywka (przezwisko). Chodzi o odróżnienie identyfikatora stacji od innych użytkowników o tym samym imieniu.
  • Lokalizacja - czyli miejscowość
  • Dzielnica / QTH Lokator - dla klientów PCOnly - QTH lokator, a dla bramek - dzielnica

Potem na prośbę administratora serwera, aby je poprawić, nie wiedzą jak to zrobić.
Z uwagi na to, że chcielibyśmy trzymać się pewnych zasad, odnośnie identyfikacji stacji, ponownie proszę o uzupełnienie wszystkiego w taki sposób, aby było to przejrzyste i prawidłowe. Większość użytkowników wpisuje dosłownie "cokolwiek" w pola znaku i imienia. Dbajmy o nasz wizerunek w Sieci i uzupełniajmy te dane jak należy.

Aby rozpocząć proces zmiany danych, należy odłączyć się od sieci, do której jesteśmy podłączeni:następnie


Poprawić, w oknie Identyfikatora stacji, swoje dane. Nie jest chyba wielkim trudem wpisanie prawidłowo:

  • Swojego imienia w polu Operator stacji.
  • Znaku wywoławczego (preferowane) lub ksywki w polu Znak wywoł. (Nie ma potrzeby wpisywać ponownie swojego imienia. Jeśli użytkownik nie posiada znaku wywoławczego, może tu wpisać swoją ksywkę (wywołanie radiowe), ale wtedy w polu imę, bezwzględnie należy wpisac swoje imię.)
  • Miejscowość w jakiej się aktualnie znajdujemy w rubryce Lokalizacja
  • Dzielnicy lub ewentualnie QTH lokatora w rubryce Dzielnica / QTH lok. Ewentualnie położenia (północ, południe, wschód lub zachód). Swój QTH lokator można odczytać używając TEJ mapki (Jeśli chodzi o bramkę znajdującą się w dużymi mieście, to preferowanym jest podanie nazwy dzielnicy lub położenia, gdzie znajduje się dana brama)Operację kończymy naciśnięciem przycisku "Zastosuj" a następnie "OK".

W przypadku zmiany znaku wywoławczego albo imienia system nie przyjmie nowych danych do momentu, kiedy użytkownik nie wyśle ponownie prośby o hasło. Ma to na celu zmianę tych danych na serwerze rejestracyjnym.
Aby wysłać nowe dane, należy po naciśnięciu przycisku "Zastosuj" przycisnąć przycisk "Wyślij hasło" a następnie OK. Nie trzeba czekać na wiadomość potwierdzającą rejestrację, ponieważ hasło będzie identyczne jak to używane do tej pory. A więc można od razu przejść do połączenia się z serwerem i siecią.

stat4u


    Swojego imienia w polu Operator stacji.
    Znaku wywoławczego (preferowane) lub ksywki w polu Znak wywoł. (Nie ma potrzeby wpisywać ponownie swojego imienia ani ksywiki. Jeśli użytkownik nie posiada znaku wywoławczego, może tu wpisać swoją ksywkę, ale wtedy w polu imę, bezwzględnie należy wpisac swoje imię.)
    Miejscowości w jakiej się aktualnie znajdujemy w rubryce Lokalizacja
    Dzielnicy lub QTH lokatora w rubryce Dzielnica / QTH lok. Swój QTH lokator można odczytać używając TEJ mapki (Jeśli chodzi o bramkę znajdującą się w dużymi mieście, to preferowanym jest podanie nazwy dzielnicy, w której znajduje się dana brama)

PLN  

Możesz również użyć przycisku poniżej.

Aby przekazać darowiznę za pomocą systemu PayPal.

Free counters!