sobota 27 maj 2017

Jak dołączyć do Free Radio Network.

Czyli krótka instrukcja jak się zarejestrować i zalogować w systemie.

Najpierw należy pobrać klienta na dysk komputera. Następnie po dwukrotnym kliknięciu zainstalować program postępując według wskazówek instalatora. Na pulpicie pojawi się ikona.

Po uruchomieniu klienta FRN po raz pierwszy, użytkownikowi zostaje wyświetlone okienko wyboru języka.

W tym miejscu należy wybrać język i przycisnąć OK.

Następnym krokiem będzie rejestracja lub pierwsze logowanie do systemu. Jeśli okno Identyfikatora Stacji nie otworzy się automatycznie, wystarczy przycisnąć przycisk ID w górnej listwie przycisków okna klienta.

W pokazane poniżej okno należy wpisać dane, o które jesteśmy proszeni.

Użytkownicy, rejestrujący się po raz pierwszy, są proszeni o podanie poprawnych i prawdziwych danych.

Nie jest chyba wielkim trudem wpisanie prawidłowo:

  • Swojego imienia w polu Operator stacji.
  • Znaku wywoławczego (preferowane) lub ksywki w polu Znak wywoł. (Nie ma potrzeby wpisywać ponownie swojego imienia. Jeśli użytkownik nie posiada znaku wywoławczego, może tu wpisać swoją ksywkę (wywołanie radiowe), ale wtedy w polu imię, bezwzględnie należy wpisać swoje imię). Znak wywoławczy może być dosłownie każdy. Nawet ten z CBAPRS albo używany dawno temu. Chodzi o odróżnienie identyfikatora stacji od innych użytkowników o tym samym imieniu.
  • Miejscowości w jakiej się aktualnie znajdujemy w rubryce Lokalizacja
  • Dzielnicy lub ewentualnie QTH lokatora w rubryce Dzielnica / QTH lok. Ewentualnie położenia (północ, południe, wschód lub zachód). Swój QTH lokator można odczytać używając TEJ mapki (Jeśli chodzi o bramkę znajdującą się w dużymi mieście, to preferowanym jest podanie nazwy dzielnicy lub położenia, gdzie znajduje się dana brama)

UWAGA!!
Proszę o nie wpisywanie tych samych danych w polach: znak wywoławczy i operator stacji oraz lokalizacja i dzielnica/QTH lokator.
Innymi słowy. Nie ma potrzeby powtarzania swojego imienia bądź miejscowości.
Proszę również o nie dopisywanie dodatkowych danych, które nie są wymagane w danym polu.
Przykład: imię_miejscowość. Nie ma takiej potrzeby!

Zachęcamy do wpisania kompletnych danych. Ułatwi to wywołania podczas łączności w systemie. QTH lokator można odczytać używając TEJ mapki.

Po wpisaniu wszystkich danych należy przycisnąć przycisk 'Zastosuj' a następnie 'Wyślij hasło'.

W przypadku stwierdzenia przez administratora (serwera: polska.freeradionetwork.pl), że dane są nieprawidłowo wprowadzone, lub nie są prawdziwe, użytkownik zostanie poproszony o ich zmianę. Jeśli prośbę zignoruje, nie otrzyma uprawnień do nadawania na serwerze.

Wprowadzone dane można w każdej chwili zmienić. Sposób w jaki można tego dokonać opisuje instrukcja.

Bardzo proszę uważnie czytać komunikaty w górnej części tego okienka. Jeśli wszystkie dane będą wypełnione prawidłowo powinien zostać wyświetlony komunikat: ' System wysłał hasło na podany adres'.

Teraz należy oczekiwać e-maila z hasłem. Będzie on przysłany z adresu: systemmanager{}freeradionetwork.nl w języku angielskim.

Bardzo często zdarza się, iż ten właśnie e-mail jest kwalifikowany jest jako spam, tak więc w przypadku kiedy wiadomość z hasłem nie dotrze po około 15 minutach, należy sprawdzić folder spamu i wiadomości śmieci na koncie poczty elektronicznej użytym do rejestracji. Jeśli nie otrzymamy hasła przez okres dłuższy niż 24 godziny, należy rejestracje powtórzyć lub użyć innego adresu e-mail.

Po otrzymaniu hasła wpisujemy je, tak jak zostało ono podane, czyli WIELKIMI LITERAMI w rubrykę 'Hasło' a następnie klikamy OK.

Teraz pozostaje nam wpisane adresu serwera i przyciśnięcie przycisku 'Podłącz'.

lub wybranie go z listy:

Po naciśnięciu przycisku 'Połącz z wybraną siecią' powinno pokazać się okienko klienta gotowego do nawiązywania łączności.

Pamiętaj o przesłaniu swojego adresu e-mail do administracji serwera. Użyj do tego celu formularza kontaktowego. 

 

 

stat4u

PLN  

Możesz również użyć przycisku poniżej.

Aby przekazać darowiznę za pomocą systemu PayPal.

Free counters!